Odlišné druhy účtů

Většina lidí zná pouze pojem běžný bankovní účet. Málokdo však ví, že finanční instituce vám mohou nabídnout ještě mnohé další modely účtů, s nimiž své peníze nejenom vhodně uložíte, ale také příjemně rozmnožíte.

Pojďme si tedy představit základní nabídku většiny společností.

  • Běžný bankovní účet
  • Podnikatelský účet
  • Spořicí účet
  • Termínovaný účet

Běžný bankovní účet

Jde o tu nejzákladnější podobu bankovního produktu. Model, s pomocí něhož spravujete své peníze, zadáváte příkazy a pracujete s ostatními využívanými službami, jako jsou kontokorenty, kreditní karty, apod.

Běžný účet má povětšinou téměř nulovou úrokovou sazbu pro zůstatkovou hodnotu. Primárně je určen jen fyzickým osobám. Existují i speciální dětské účty pro ty nejmenší.

Podnikatelský účet

Charakterem je velice obdobný, jako účet běžný. Dostat se vám může rozšířenějších možností z hlediska správy. Aplikován je hlavně podnikatelskými subjekty a živnostníky, jež se mohou domoci většího množství platebních karet a dalších bonusů.

bankovni ucty

Spořicí účet

Bankovní účet, jehož název mnohé prozrazuje. Jeho cílem nejsou pravidelné transakce, nýbrž výhodnější spoření peněžního zůstatku. To je způsobeno vyšší úrokovou sazbou, která se váže k aktuálnímu období.

Mezi klady spořicího účtu patří bezpochyby nulové výpovědní lhůty, tudíž máte záruku, že peníze nejenom přínosně zhodnocujete, ale dostanete se k nim kdykoliv.

Termínované účty

Obdoba spořicích účtů založená na trochu jiném modelu fungování. I zde vám bude zárukou vyšší zhodnocování finančních prostředků. Musíte však počítat s tím, že se peněz domůžete po určité době. Obvykle jsou lhůty stanoveny minimálně na 1 rok a více, od čehož se odvíjí i velikost úrokové sazby.

U mnoha bank lze prostřednictvím internetového bankovnictví spravovat klidně všechny zmíněné účty najednou.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Stuart Miles).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *