mezinarodni preprava

Mezinárodní přeprava v Evropě. Na čem stojí a je opravdu spolehlivá?

Přeprava zásilek napříč celým světem se spoustě lidí nevyplatila. Největší ironií přitom je, že společnosti, které dopravují zásilku napříč celou zeměkoulí nedělají tolik chyb a problémů, jako úplně na konci celé trasy udělá většinou národní doručovatel v dané zemi.

Proto se v místech, kde je tato volba dostupná, hojně šíří možnost přepravovat z místa A do místa B kompletně v rukou jediného dopravce. V Evropě tato doprava funguje velice dobře a my si dnes o ní řekneme ještě mnohem více.

Jaké jsou nejčastější dopravní kanály?

Možností dopravy máme v Evropě poměrně hodně. Díky dobré dálniční infrastruktuře není žádným problémem kamionová doprava. Vlaková doprava potom může fungovat především díky jednotným systémům, které EU poslední roky úspěšně zavádí. A překvapením pro vás nebude, že se mnohdy stává jednou z nejfrekventovanějších možností také letecká přeprava, díky velké síti letišť. Snad jenom vodní doprava je značně limitovaná počtem schopných řek. Každopádně v tomto součtu ale můžeme říci, že pozemní přeprava je vždycky tou, kterou preferuje drtivá většina přepravců.

Není zahraniční, jako zahraničí

Především pro zkušené mezinárodní obchodníky je tato tématika velice dobře známá. Hlavním problémem může být to, že v rámci Schengenského prostoru můžeme využívat rychlejší přejezdy po hranicích a celkově je přeprava zásilek do zahraničí mnohem jistější a jednodušší. Jakmile ale vyjedeme mimo oblast EU, tak se mohou ukázat komplikace, které pak tvoří právě ona i několika týdenní opoždění zásilek.

V EU vysoká spolehlivost, ale má to svoje „ale“

V rámci EU tak můžeme bez jakýchkoliv výčitek říct, že je pozemní přeprava zásilek velice kvalitní a také velice spolehlivá. Jenže i tady se najdou problémy, se kterými máme zrovna u nás doma časté skrupule. A těmi jsou konkrétně celní správy. Většinou mezinárodní přeprava zásilek nabere zpoždění nebo komplikace právě v rámci toho, že se dostanou balíky do povinných nebo namátkových kontrol. Zde pak záleží na tom, jaké lidi dopravce potká a jak moc budou podrobní a shovívaví k dopravcovým termínům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.