Oddlužení fyzických osob

Pojem, s nímž se v době nevýhodných nebankovních půjček setkáváme stále častěji. Ač se to spoustě lidem může zdát jako nemožné, je tomu opravdu tak. Oddlužení fyzických osob je reálnou službou a procesem, po němž se zbavíte všech peněžních závazků.

Ne pro každého je však oddlužení vhodné. Jak již samotný název prozrazuje, netýká se podnikatelských subjektů, respektive dluhů, jež vznikly z podnikatelské činnosti. I přesto, že jste fyzickou osobou, musíte splňovat minimálně níže uvedené podmínky.

Jak docílit rychlého oddlužení?

Za začátek všeho zmíníme výsledek, k němuž se většina žadatelů o oddlužení ubýrá. Odpuštěno vám v nejlepším případě může být až 70 % závazků vůči libovolnému počtu věřitelů. To všechno pod jednou zásadní podmínkou.

Své zbývající dluhy v celkové výši 30 % budete schopni splatit v horizontu následujících pěti let. A právě při dosažení tohoto cíle dochází ke vzniku dvou odlišných situací.

  • Máte dostatečný příjem, ze kterého budete splácet. S tímto krokem však musí souhlasit i věřitelé.
  • Nemáte z čeho v plné míře zaplatit dluhy, proto dojde k prodeji vašeho majetku a zbytek hradíte z pravidelného příjmu v uvedené lhůtě.

Nutno podotknout, že varianta číslo dvě je samozřejmě daleko komplikovanější a časově náročnější. Navíc přijdete o hmotný a nehmotný majetek, jenž je obvykle prodáván pod cenou, aby byli uspokojeni všichni věřitelé.

oddluzeni

Oddlužení jako poslední šance

Každý čtenář tohoto článku asi správně tuší, že zmiňované procesy jsou doprovázeny zdlouhavými soudními spory, hádkami s věřiteli a nákladným využíváním právních služeb. Z toho tedy jednoznačně vyplývá, že pokud je to alespoň částečně možné, volte oddlužení fyzických osob jako poslední záchranu svého života.

Popřípadě těmto situacím předcházejte a důkladně rozmýšlejte o svých rodinných financích a půjčkách.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: SOMMAI).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *