Efektivní refinancování hypotéky

Hypotéční úvěr je jednou z finančních cest, jak se domoci vlastního bydlení. Jde o poměrně dlouhodobý závazek vůči dané bankovní instituci, který je navíc spojen s pravidelnou měsíční splátkou odpovídající výše.

Jedním z velice důležitých údajů při vyřizování hypotéky je fixační lhůta. Období, po němž máte možnost vložit na hypotéční účet jednorázovou sumu a ponížit si tak celkovou dobu splatnosti, popřípadě velikost splátky.

Kromě toho se však nabízí i refinancování hypotéky. Okamžik, kdy lze bez jakýchkoliv sankčních poplatků změnit poskytovatele hypotéčního úvěru.

Jaký je postup při refinancování?

V první řadě si pohlídejte termín, kdy vám končí fixační období a s dostatečným předstihem několika týdnů začněte řešit tuto situaci.

Nejprve oslovte svoji banku pro zpracování nové nabídky. Jde totiž o nejjednodušší variantu, při níž se vyhnete jakémukoliv náročnějšímu papírování.

Posléze kontaktujte konkurenční subjekty, jež by při zpracovaní vaší hypotéky neměli opomíjet na sdělení všech důležitých poplatků, které přichází se změnou poskytovatele.

  • Zástavní smlouva na katastru
  • Podání návrhu na výmaz zástavního práva
  • Popřípadě další platby

refinancovani hypoteky

Změna bankovní instituce

Pakliže se dopracujete k finální podobě, že pro vás bude refinancování hypotéky efektivním a přínosným krokem, čeká vás následující.

  • Vyčištění zůstatku hypotéčního úvěru
  • Podpis nové žádosti o hypotéku
  • Schvalovací proces a vyřízení všech smluvních náležitostí

Výsledkem každého refinancování by měla být především finanční úspora. Pakliže tento proces budete chtít zopakovat, myslete na to při stanovení délky fixačního období. Tu je vhodné volit od jednoho roku do pěti let.

Mějte však také na paměti, že refinancování nemusí představovat pouze úsporu. Vliv na to mohou mít hlavně nevýhodné úrokové sazby v daném období.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: punsayaporn).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *