pujckaprodluzniky

Existuje opravdu úvěr určený pro osoby se závazky?

Přestože mnoho lidí má přesvědčení, že existující dlužníci nemají možnost získat další úvěr, opak je pravdou. Existuje specifický typ úvěru, jehož cílovou skupinou jsou dlužníci, a tento úvěr je poměrně oblíbený.

Dlužení je dnes běžné

V současnosti je mít dluh běžnou záležitostí. Dluhy nevznikají jen z důvodu nedostatku peněz, ale mohou také souviset s nákupem nemovitosti, automobilu nebo spotřebičů na splátky. Tato forma zadlužení se stala tak běžnou součástí našich životů, že bez ní bychom se už možná ani neobešli.

Každý úvěr však přináší s sebou závazek, který je zapsán do smlouvy s poskytovatelem úvěrů, ať už je to banka nebo nebankovní společnost. Je nezbytné dodržovat smluvní podmínky, jinak se z běžného dluhu stává dluh nesplacený, což může vést k velkým problémům.

Co je úvěr pro dlužníky?

Dlužníci jsou lidé, kteří nemohli splatit své dluhy včas. Tito lidé obvykle mají negativní záznam v registru dlužníků. Tento záznam však neznamená, že nemůžete získat další úvěr. I přes existenci tohoto záznamu existuje možnost získání úvěru určeného pro dlužníky, který se také často označuje jako úvěr bez registru.

Kde lze získat úvěr pro dlužníky?

Pokud máte zájem o úvěr pro dlužníky, není vhodné obracet se na banku, protože vám pravděpodobně úvěr neposkytne. I většina nebankovních společností vám úvěr neschválí. I přes toto omezení existují některé nebankovní společnosti, které poskytují úvěry i těm, kdo mají negativní záznamy v registrech dlužníků.

Vyšší úroky a RPSN

Úvěr pro dlužníky je rizikovější a proto poskytovatelé úvěrů nastavují vyšší úroky než u běžných úvěrů. Tyto úroky mohou být několikanásobně vyšší. RPSN, neboli roční procentní sazba nákladů, bývá také často vysoká a dosahuje stovek procent. Kromě toho jsou s takovým úvěrem spojeny různé poplatky a penále za prodlení a někde může být poplatek i za samotné poskytnutí úvěru.

Dostatečný příjem

Pokud vám úvěr bez registru přijde jako jediné možné řešení, můžete se o něj pokusit zažádat. Nedostatečný příjem ale může být velkou překážkou při schválení takového úvěru. Čím vyšší částku si chcete půjčit, tím vyšší by měl být váš příjem. Poskytovatel úvěru bude chtít tento příjem doložit.

Pokud si potřebujete půjčit velkou částku, mohou být kladené ještě přísnější podmínky. Tyto úvěry často vyžadují zajištění nemovitostí nebo spolužadatele.

Rozhodnutí je na vás

Zda je úvěr pro dlužníky dobrým nápadem, záleží zcela na vás. Tento typ úvěru nese mnoho rizik a může zvýšit celkové náklady. V případě neschopnosti splácení může dlužníka dostat do ještě větších finančních problémů. Na druhou stranu, někdy může být nebankovní úvěr jedinou cestou, jak řešit aktuální finanční problémy. Pokud nevidíte jiné řešení, můžete se o úvěr pokusit. Měli byste ale být opatrní a mít pevné odhodlání splatit úvěr včas a řádně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.