Práci lze najít i po padesátce

I když je v současné době na pracovním trhu nabídek práce opravdu dost a nezaměstnanost je tak nízká, že úřady práce nebudou mít pomalu co dělat, přece jen existují dvě skupiny lidí, kteří mohou mít se sháněním práce problém.

  • První kategorie se týká mladých lidí po škole, které firmy často odmítají zaměstnat, protože jim chybí praxe.
  • Hůře také hledají práci starší lidé, zejména ti, kteří překročili padesátku. Ti bývají odmítání pro svůj věk, někdy také pro svou překvalifikovanost.

Nemožnost získat práci tak rozčiluje jednu i druhou stranu. S brigádami je to naštěstí jiné, neboť po brigádnících je opravdový hlad. Brigáda Praha, brigáda Brno, brigáda Ostrava a brigáda v dalších městech se dá najít poměrně snadno.

Pokud budete odpovídat na nabídky práce na portálech prace.cz, jobs.cz nebo airjobs.cz, zaměřte se na své kvality a svému potenciálnímu budoucímu zaměstnavateli je nabídněte. Přesvědčte ho o tom, že své kvality dokážete posouvat stále dál a dál.

Když se nedaří najít práci delší dobu (jeden, dva nebo tři roky)

Pokud jde o lidi s nižším vzděláním, kteří nehledají práci Brno, práci Ostrava, práci Most ani práci Benešov, ale upřednostňují práci za rohem, je třeba, aby svůj stav přehodnotili. Je třeba, aby si položili například tyto otázky:

  • Naučil jsem se během posledních let něco nového (angličtinu, práci s PC)?
  • Rozesílám dobře napsaný životopis?

Buďte pozitivní

Navzdory negativním zkušenostem s hledáním práce buďte pozitivní a věřte, že si práci (práci Chomutov, práci Třebíč, práci Kladno, práci Klatovy, práci Jablonec nad Nisou, práci Rakovník) najdete. Na pohovoru mluvte o svých zkušenostech a dovednostech. Vyzdvihněte, v čem jste dobří. Vaše šikovnost a vytrvalost vás nakonec určitě zaměstná. Nabídku práce Havířov, nabídku práce Valašské Meziříčí, nabídku práce Litoměřice, nabídku práce Písek, nabídku práce Most, nabídku práce Karviná, nabídku práce Žďár nad Sázavou, nabídku práce Beroun, nabídku práce Cheb tak nemůžete minout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *