financeprovas.cz ergo cz uvodni

Komu se vyplatí sjednání pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu?

Život je plný neočekávaných událostí a nikdo z vás nedisponuje křišťálovou koulí, aby mohl věštit budoucnost. Můžete být sebevíc opatrní, ale jednou za čas každého člověka postihne nepříjemná událost, při níž dojde k relativně vysoké škodě. Pokud se to stane v zaměstnání, můžete využít velmi populární produkt finančního trhu. Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu se v určitých povoláních rozhodně vyplatí.

Jak pojištění odpovědnosti zaměstnance funguje?

Princip pojištění odpovědnosti z výkonu povolání je vlastně úplně jednoduchý, a mnozí z vás by jej dokázali odhadnout. Cílem je chránit sebe sama před škodou, kterou neúmyslně způsobíte zaměstnavateli v rámci výkonu svého povolání. Typicky se jedná o ztracené klíče nebo rozbitou tiskárnu a počítač. Obrovskou výhodou tohoto druhu pojištění je celosvětová platnost, tudíž jste chráněni i na služebních cestách. Právě v zahraničí totiž dochází k nejčastějším škodám na majetku zaměstnavatele.

Jakou náhradu může zaměstnavatel vymáhat?

Málokterý zaměstnanec ví, že zaměstnavatel po něm v případě škody může vymáhat náhradu. Tuzemská legislativa samozřejmě neumožňuje nekonečnou výši náhrady, naopak ji striktně limituje na částku rovnající se 4,5násobku měsíční mzdy. Sjednáte-li si výhodné pojištění, můžete se ochránit před velkým zásahem do rodinného rozpočtu. V tomto případě je rozhodující limit sjednaného pojištění, který by se měl rovnat 4,5násobku vašeho měsíčního platu. Vyšší náhradu po vás stejně nemůže nikdo požadovat.

Lze pojištění sjednat online?

V době 21. století asi nechcete ztrácet čas čekáním na pobočkách. Proto renomovaná pojišťovna umožňuje sjednání pojištění odpovědnosti zaměstnance z pohodlí vašeho domova. Pojišťovna ERGO má na svých internetových stránkách jednoduchý formulář, který stačí vyplnit. V případě jakýchkoliv problémů se neváhejte obrátit na call centrum, kde vám a zkušení zaměstnanci rádi pomohou.

Pracujete-li v rizikovém povolání s drahými stroji, pak se vám pojištění zaměstnance rozhodně vyplatí. Hned se zbavíte psychických starostí a bude se vám lépe pracovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.