Pro koho jsou korporátní dluhopisy vhodné?

Hledáte způsob, jak bezpečně uložit a zhodnotit své finance tak jako mnoho dalších investorů? Jedním z takových způsobů investování, které stojí za zvážení, jsou korporátní dluhopisy. Dluhopisy jsou celkově považovány za jednu z forem investování s přijatelným rizikem. Eminent je zavázán investorovi v předem daných termínech vyplácet stanovený úrok a na konci zvoleného období pak vrátit vloženou částku. Proč je výhodné investovat právě do korporátních dluhopisů, kde si je lze koupit a na co si dát pozor?

Začínající nebo zkušený investor?

Korporátní dluhopisy se řadí mezi typ investice, která je vhodná v podstatě i pro začínající investory, kteří se teprve musí ve světě investic orientovat. Tento druh investice je vhodnou volbou, jak si investování řádně osahat, jelikož není třeba žádných významných znalostí, jako u jiných druhů investování. Samozřejmě do korporátních dluhopisů investují i zkušení matadoři, kteří se cítí v investování jako ryba ve vodě. Tudíž jsou vhodné pro jakéhokoliv investora.

Proč si vybrat korporátní dluhopisy?

Korporátní dluhopisy slouží firmě především na rozvoj, zvýšení konkurenceschopnosti a zavedení nových či vylepšení stávajících technologií. Hlavní výhodou investování do korporátních dluhopisů je především vyšší výnos, který u jiných forem investování lze těžko najít. Jako nevýhoda se pak může jevit riziko, že o investici přijdete, což je však charakteristické pro všechny druhy investování. Riziko si lze však snadno ověřit, díky dostupným hospodářským výsledkům daných společností a především projektu, do kterého mají investované finance plynout. Navíc je veřejné nabízení dluhopisů limitováno a pro jejich vydávání musí firma získat prospekt od České národní banky.

Kde a jak investovat?

Pro investování do veřejně nabízených dluhopisů je třeba najít vhodnou firmu, která získala zmíněný prospekt na emisi korporátních dluhopisů a která realizuje smysluplný projekt. Nejčastějším způsobem, jak začít s investováním, je kontaktování dané firmy, která vám bude nápomocna. Většinou se vyplatí investovat do firem, které jsou na trhu již několik let a mají za sebou určitou historii a hospodářské výsledky. Jednou z těchto firem je například společnost EMTC – Czech a.s., která prospektem schváleným ČNB disponuje. Znát můžete především jejich vzdělávací aplikaci Lipa Land nebo Airjobs. Dluhopisy EMTC, resp. získané finanční prostředky, jsou určeny právě pro rozvoj těchto projektů.


Tento článek je ve smyslu zákona propagačním sdělením. Základní prospekt ze dne 26. 2. 2019 schválený Českou národní bankou rozhodnutím ze dne 5. 3. 2019, , č.j. 2019/025137/CNB/570, které nabylo právní moci dne 7. 3. 2019, ve znění jeho dodatku č. 1 schváleným Českou národní bankou rozhodnutím ze dne 30. 4. 2019, které nabylo právní moci dne 3.5. 2019, jenž je zveřejněn byl uveřejněn na webových stránkách www.emtc.cz v sekci Pro investory, podsekci Prospekt ČNB, a v papírové podobě je možné jej získat v sídle společnosti EMTC – Czech a.s. na adrese Palmovka Open Park IV, Voctářova 2497/18, 180 00 Praha 8 v přízemí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *