Jak účinně chránit firemní značku a logo?

Mnohé podnikatele v tuzemsku děsí představa, že jim konkurence sebere nápad, případně se rovnou přiživí na jejich úspěšných produktech, které už mají zavedené logo a značku. Bojíte-li se takovéto situace i vy, pak je na čase zajít na Úřad průmyslového vlastnictví, kde si necháte registrovat ochrannou známku.

Proč žádat o přidělení ochranné známky?

Ochranná známka patří k účinným způsobům, jak ochránit business. Chrání totiž značku či logo produktů. Ty pak nemohou svévolně zneužívat formou kopírování a napodobování jiné firmy. V případě, že tak přeci jen učiní, dává vám ochranná známka možnost se efektivně bránit a žádat nápravu.

Jak na to?

patentoid-czKroky k registraci ochranné známky jsou přitom poměrně jasné. Důležité je mít především řádně připravenou přihlášku. S ní vám dnes mohou pomoci nejen právníci, ale i různé online služby. Mezi nejznámější z nich se řadí Patentoid.cz.

V okamžiku, kdy máte přihlášku hotovou, stačí ji dát na Úřad průmyslového vlastnictví, kde ji během zhruba 8 měsíců posoudí. Spolu s přihláškou je rovněž nutné zaplatit správní poplatek, jehož výše aktuálně činí 5.000 Kč. Pokud využijete zmíněnou službu Patentoid.cz, správní poplatek budete mít zahrnut již v ceně této služby, takže si s ním už nemusíte dělat starosti.

Pakliže Úřad přihlášku schválí, přidělí vám na dané logo či značku ochrannou známku, která má platnost po dobu 10 let. Před uplynutím této lhůty můžete jednoduše pořádat o její prodloužení, respektive obnovení.

Dejte na rady odborníků

Ochranná známka je stále účinnějším způsobem, jak chránit podnikatele. Registrace ochranné známky je vřele doporučována i ekonomy a dalšími odborníky. Celé řadě tuzemských firem už pomohla v boji s nekalou konkurencí. Kromě velkých podniků může o udělení známky požádat třeba i drobný živnostník, který vyrábí nějaký produkt se specifickým logem nebo značkou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *