Jak vybrat finančního poradce?

Finanční poradce je osobou, která vám pomůže nastavit dokonalý finanční plán odpovídající vašim možnostem a vůbec celkovému životnímu stylu. V dnešní době je trh doslova zaplaven těmito odborníky. Bohužel velká spousta z nich jsou povětšinou nezkušení obchodní zástupci, jež vám vnucují jen řešení konkrétní firmy, z níž si odnáší největší provize.

Chcete-li finančního poradce, s jehož radami dospějete k požadovaným výsledkům, přinášíme vám několika základních informací, podle nichž byste měli volit toho správného profesionála.

Kdo je ten pravý?

Přihlížet byste určitě měli k referencím a doporučením. To je ostatně jedna z největších vizitek finančního poradce. Jestliže takového člověka máte v rodině, dopředu vás varujeme, obloukem se mu vyhněte.

I když na něj mohou vaši blízcí pět chválu, není to zrovna ideální kombinace.

Maximální zájem o klienta

Absolvujete-li několik schůzek s vámi zvoleným poradcem, určitě si všímejte jeho zájmu o řešení vašich problémů a požadavků. Takový odborník by k vám určitě neměl chodit s již připraveným plánem, který se vám bude snažit vnutit. Vždy musí sestavovat vaši peněžní budoucnost na základě skutečné a aktuální situace.

Vedle investic vám musí umět poradit s životním pojištěním, státní penzí a ostatními oblastmi. Vedle jeho nestrannosti požadujte také laické vysvětlení dané problematiky.

financni poradce

Dlouhodobá spolupráce je základ všeho

Vámi zvolený finanční poradce by neměl být tím, kdo s vámi uzavře smlouvy na nejrůznější produkty a už o něm nikdy neuslyšíte, jak to ostatně bývá u známých a příbuzných. Kvalitní odborník vám své služby nabídne dlouhodobě a například po nějakém čase přijde se zlepšením či obměnou.

Důležitá je jak jeho samotná aktivita, tak přinášené výsledky, pakliže nejde o dlouhodobé finanční programy.

Finanční poradce nahlíží do vaší domácí pokladničky, proto se vlastně stává i pomyslným členem rodiny. Myslete na to při výběru.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: stockimages).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *