Možnosti stavebního spoření

Stavební spoření zažívalo velký boom před mnoha lety. I dnes však patří k lákavým a bezpečným metodám, jak zúročit své úspory a zároveň získat možnost ekonomicky zajímavého financování vlastního bydlení.

Jestliže uvažujete o stavebním spoření z libovolného důvodu, přinášíme vám několik obecných informací o jednom z nejdostupnějších modelů pro bytové potřeby.

V čem spočívají výhody stavebního spoření?

Základem je určitě zhodnocování peněz se státní podporou. Pakliže uzavřete smlouvu na stavební spoření, která má běžnou platnost v časovém horizontu šesti let, získáte od dané společnosti garanci příjemného úroku.

K tomu si však připočtěte ještě státní podporu, jež tvoří tu nejlákavější část. Je to až 10 % z maximální částky 25 000 Kč. To znamená, že pokud si budete spořit necelých 2 100 Kč měsíčně, dostanete na konci roku od státu až 2 500 Kč.

K narůstající částce každoročně přibývá ještě zmiňovaný úrok konkrétního poskytovatele.

Získejte úvěr na bydlení

V okamžiku, kdy uzavíráte novou smlouvu, je poměrně klíčovým údajem vámi stanovená cílová částka, z níž mimochodem při podpisu hradíte určitý poplatek. Právě z této sumy je vycházeno v okamžiku, kdy požádáte o úvěr ze stavebního spoření. Ten je poskytován v plné výši a za zvýhodněných podmínek po dosažení 40 %.

Obvykle je tento model financování bydlení spojen se zajímavým a pevným úrokem.

stavebni sporeni

Co když nemáte naspořeno 40 %?

I na tyto případy myslí pravidla stavebního spoření. V tento okamžik přichází na přetřes překlenovací úvěr, který čerpáte do té doby, než splníte všechny podmínky pro získání plnohodnotného úvěru. Nutno podotknout, že tato varianta je spjata s vyšší a méně výhodou úrokovou sazbou.

Je tedy na zvážení každého majitele stavebního spoření, zda pro něj v danou situaci není lákavější klasická hypotéka.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: fantasista).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *